חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 18:39 זריחה: 6:28 א' בתשרי התשפ"א, 19/9/20
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

מלך המשיח
מן המעיין

מוכן ומזומן

"לא יסור שבט מיהודה ומחוקק מבין רגליו עד כי יבוא שילה" (בראשית מט, י). ה'שבט', עטרתו של מלך המשיח - לא סר, והוא מוכן ומזומן לכל שעה. ביום שחרב בית-המקדש נולד הגואל. המניעה אינה אלא בנו, והגאולה תלויה במעשינו.

(שבט מוסר)

ילוד אישה

בכינוי 'שילה', שהפסוק קורא למשיח, מרומז שהמלך המשיח ייוולד משלייתה של אישה, ככל בשר-ודם.

(חתם סופר)

רב ומלך

משיח נקרא רב ונקרא מלך. ברוח חכמתו ילמד את סודות התורה לכל ישראל, ונוסף על כך תהיה למשיח בחינה על-שכלית, שממנה לא יוכלו בני-ישראל לקבל באופן פנימי אלא בדרך 'מקיף', בבחינת 'מלך'.

(מאמרי אדמו"ר הזקן)

תוכחה ל'ענווים'

על משיח נאמר (ישעיה יא,ד): "והוכיח במישור לענווי ארץ". משיח-צדקנו יוכיח בתוכחת-מוסר את כל מי שמשתמש בענווה שלא במקומה ונמנע מלעורר את זולתו, באמרו, מי אני ומה אני שאוכל לומר דבר-מה ליהודי שני.

(לקוטי דיבורים)

בלא מלחמה

בברכת יעקב ליהודה מצויות כל אותיות האלף-בית שבתורה, חוץ מהאות ז. לרמז כי מלך המשיח, אשר יקום מבניו של יהודה, לא יצטרך לנצח על-ידי כלי-זין - כלי-מלחמה.

(רבנו בחיי)

גילוי הצפונות

משיח ילמד את פנימיות התורה לכל העם ואת טעמי המצוות שיתגלו לעתיד, כפי שנאמר (שיר-השירים א,ב) "ישקני מנשיקות פיהו". ומפרש רש"י: "מובטחים מאתו להופיע עוד עליהם לבאר להם סוד טעמיה ומסתר צפונותיה". בתחיית המתים יקומו משה רבנו וכל גדולי-העולם, ומשיח ילמד גם אותם.

(לקוטי תורה)

ילמד אנשים פשוטים

משיח יצטיין בענווה מופלגת. אף שיהיה בתכלית הרוממות וילמד תורה עם האבות ועם משה רבנו, יהיה עניו בתכלית וילמד גם עם אנשים פשוטים.

(ספר המאמרים תרצ"ט)

יחידה הכללית

בספרי קבלה מבואר שחמישה צדיקים מייצגים את חמשת השמות והדרגות של הנשמה: אדם הראשון בחינת 'חיה'; משה רבנו בחינת 'נשמה'; דוד המלך בחינת 'נפש'; אליהו הנביא בחינת 'רוח'; מלך המשיח - בחינת 'יחידה'. המשיח כולל את נשמותיהם של כלל ישראל, שהרי הוא ה'יחידה' הכללית שלהם, ולכן בכוחו לגאול את כל ישראל.

(לקוטי שיחות)


 
 
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)