חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:50 זריחה: 5:42 י"ד בתמוז התש"פ, 6/7/20
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

ל"ג בעומר
מן המעיין

מדורים נוספים
שיחת השבוע 960 - כל המדורים ברצף
לחשוף את הרובד הנסתר
יש חדש
הפנימיות שבתוך הייסורים
ל"ג בעומר
נמצא בכל דור
שולחן ומפה
יום משתה ושמחה
כל דכפין יאכל במירון
אמירת 'לשם יחוד'

יום של התגלות

אצל האדמו"ר האמצעי מליובאוויטש היה ל"ג בעומר מימי יום-טוב המצויינים. היו יוצאים אז לשדה. הרבי לא היה נוטל ידיו, אך היה לוגם 'משקה', שהיה אסור עליו מטעמי בריאות. היו רואים אז הרבה מופתים. רוב המופתים היו בנוגע להולדת ילדים. כל השנה כולה ייחלו וציפו לל"ג בעומר.

(היום-יום)

שלושה מגלים

על הפסוק "ובני-ישראל יוצאים ביד רמה" (שמות יד,ח) מתרגם אונקלוס: "ביד רמה – בריש גלי". נאמר בספרים שהאותיות "בריש" מרכיבות את ראשי-התיבות של רשב"י – רבי שמעון בר יוחאי; האריז"ל – רבי יצחק בן שלמה, והבעל-שם-טוב – רבי ישראל בן שרה.

(לקוטי שיחות)

הכנה לגאולה

גילוי פנימיות התורה הוא הכנה לגאולה העתידה, כפי שנאמר בזוהר, שעל-ידי ספר הזוהר יצאו בני-ישראל מהגלות ברחמים. לכן שלושת האישים הללו, שכל אחד ואחד מהם פעל רבות להפצת פנימיות התורה, שמותיהם רמוזים במילה 'בריש', המדברת על יציאת ישראל מהגלות "ביד רמה".

(שם)

תרגום החסידות

במילה 'בריש' זו רמוז גם שמו של הרבי הריי"צ מליובאוויטש – רבי יוסף יצחק בן שלום-דובער. הוא גילה והפיץ את תורת החסידות בכמה שפות, ובצורה שתהא מובנת אפילו לאנשים הפשוטים ביותר.

(לקוטי שיחות)

שלוש שעות בגן-העדן

פעם אחת יצא הרבי הרש"ב מליובאוויטש מחדרו ואמר לאחד החסידים המקורבים אליו: הייתי עכשיו שלוש שעות בגן-העדן... והסביר, שכאשר לומדים חסידות בעיון שרויים בגן-העדן.

כשמאיר האור

פנימיות התורה היא אור החיים, חיים מאירים. כאשר נעשה אור, נעלמים מאליהם כל השרצים.

(ספר המאמרים תש"ט)

לימוד מסודר

לימוד החסידות צריך להיות לימוד מסודר, כלימוד סוגיה בחלק הנגלה שבתורה. תחילה צריכים ללמוד את המאמרים המובנים גם למתחילים. אחרי לימוד פרק אחד, יש לחזור עליו פעם ושתיים, עד שהאדם יהיה בקי בו. לאחר סיום המאמר יש לחזור עליו כמה פעמים, עד אשר השכלת העניין של המאמר תיקלט היטב במוח.

(אגרות-קודש)


   

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)