חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:35 זריחה: 5:40 ט"ו באייר התשע"ט, 20/5/19
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

קריאת עשרת הדברות בשבועות


בחג-השבועות בבוקר (יום ראשון ו' בסיוון תשע"ה - 24 במאי 2015) קוראים בבתי-הכנסת את 'עשרת הדברות' מתוך ספר-התורה. חכמינו אמרו, ששמיעת עשרת הדברות בחג השבועות נחשבת כאילו אנו עומדים לפני הר-סיני ושומעים את עשרת הדברות מפי הקדוש-ברוך-הוא בכבודו ובעצמו.

מסופר שלפני שהקב"ה נתן את התורה לעם ישראל, הוא שאל את אבותינו: "מי יהיה ערב שתקיימו את התורה" והם השיבו "בנינו ערבים בעדנו". בשל המעמד המיוחד הזה של הילדים בחג השבועות, עורר הרבי מליובאוויטש שגם הילדים, ואף טף, יבואו לשמוע את קריאת עשרת הדברות בחג השבועות. כך נרגיש כולנו כאילו אנו עומדים עכשיו מול הר-סיני ושומעים את עשרת הדברות מפי האלוקים.

חג השבועות הזה יהיה 10!

בישובים רבים מתקיים השנה מבצע פרסים גדול בשם "שבועות 10". ילדים שיבואו לבתי הכנסת שמשתתפים במבצע, יקבלו כרטיס השתתפות שיאפשר להם להתקשר אחרי חג השבועות למוקד טלפוני שמספרו רשום על כרטיס ההשתתפות, להקיש את מספר הכרטיס ולהשיב על חידון בנושא חג השבועות. המשיבים נכונה, לפחות על שאלה אחת, משתתפים בהגרלת פרסים. לפרטים נוספים התקשרו למוקד המבצע 03-9411411.

אתם מוזמנים לאתר את המקום הקרוב למקום מגוריכם שבו ישמחו לארח אתכם לשמיעת קריאת התורה בחג השבועות. אם לא מצאת מקום קרוב, נסו לברר בבית חב"ד שבקרבתכם. בררו בבית חב"ד גם אלו בתי כנסת בעירכם (ואלו מהם) משתתפים במבצע "שבועות 10", או במבצע מקומי אחר. למציאת בית חב"ד באזורכם ניתן להתקשר למוקד חב"ד 3770*

חג שבועות שמח, קבלת התורה בשמחה ובפנימיות!

תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)